درباره اندیشکده قلب سلیم

با عنایت آفریننده مهربان، هسته ی اصلی تشکیل دهنده اندیشکده قلب سلیم در اواخر دهه هشتاد شمسی گرد آمدند و پس از چند سال مطالعه و تعمیق در مفاهیم قرآن کریم، در سال ۱۳۹۵ اندیشکده قلب سلیم به ثبت رسید و رسماً شروع به کار کرد. سلامت در قرآن شامل ابعاد بسیار گسترده تری از تصور رایج از مفهوم سلامتی است. امروزه مفهوم سلامتی، در تندرسی و آرامش روانی خلاصه می شود و متاسفانه توجهی به دیگر ابعاد انسان یا جهان هستی نمی شود و این بی توجهی منشاء بروز مشکلاتی در زندگی ماست. قرآن کریم، غایت سلامتی را رسیدن به قلب سلیم می داند و همین، دلیل نام گذاری این مجموعه با این عنوان است. هدف اصلی تشکیل این مرکز، تحقیق و تبیین سلامت از منظر قرآن است لذا زیر عنوان اصلی این اندیشکده این جمله است: “مرکز تحقیق و تبیین سلامت”. مطالعات ما نشان می دهد که دایره مسائلی که روی سلامتی (به معنای حقیقی آن) تاثیر دارند بسیار وسیع تر از باور غالب مجامع علمی روز دنیاست و نادیده گرفتن این حجم از مواردی که نیازمند بررسی و رسیدگی و رشد است، خطایی بزرگ محسوب می شود. تبیین این موارد، از سال ۱۳۹۳ در قالب کرسی نظریه پردازی با عنوان کلبه سلامت به صورت هفتگی بدون توقف تا امروز ادامه داشته است و به یاری خداوند منان ادامه خواهد داشت. اطلاعات برگزاری این کرسی نظریه پردازی را اینجا ببینید.

اندیشکده قلب سلیم با بهره گیری از تحقیقات جوانان پرتلاشی که در این مرکز مشغول به فعالیت در زمینه های تخصصی مختلف از جمله: علوم قرآنی (شامل فقه، اصول، احکام و…)، علوم پایه، علوم انسانی توحیدی، علوم فنی و… هستند، سعی دارد سلامت را از منظر قرآن تبیین کند و زیر ساخت های لازم جهت نیل به امت سلیم (ایرانی که اکثریت ساکنانش در صیرورت به قلب سلیم باشند) را فراهم آورد.

 

در حال حاضر، تمرکز اصلی این مجموعه روی موارد زیر است اما دایره تحقیقات و فعالیت های این مرکز بسیار فراتر از این موارد است:

اندیشکده قلب سلیم آماده همکاری و هم افزایی با تمام مجموعه های همسو در این زمینه است. علاقه مندان می توانند از طریق تمامی راه های ارتباطی ذکر شده در صفحه ی تماس با ما، با ما ارتباط برقرار کنند.

 

همچنین برای دعوت از استاد سید مسعود بااوسی جهت شرکت در جلسات، همایش ها، کارگاه ها و… می توانید از طریق فرم درخواست تعیین وقت اقدام نمایید.

برای مشاهده ی رویدادهای برگزار شده (کلاس ها، کارگاه ها، همایش ها، نمایشگاه ها، سخنرانی ها، جلسات و…) وارد بخش رویدادها شوید.

 

مقالات منتشر شده توسط اندیشکده نیز در بخش مقالات سایت قابل مطالعه می باشد.

 

برای مشاهده ویدیوها، به بخش ویدیوها در منوی اصلی سایت مراجعه نمایید.

 

لطفا با ارسال نظرات، پیشنهادات و البته انتقادات سازنده تان ما را در تسریع روند رشد مجموعه قلب سلیم یاری نمایید.